Aukcja charytatywna

21 czerwca bieżącego roku, podczas uroczystego Jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Titum”, który świętowaliśmy w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Rzeszowie, odbyła się aukcja charytatywna. Obecni na tym wydarzeniu zaproszeni goście, rodzice naszych podopiecznych, terapeuci i sympatycy Stowarzyszenia licytowali dzieła lokalnych artystów i inne wartościowe przedmioty.

Celem aukcji był zbiór funduszy na zakup sprzętu i oprogramowania do terapii prowadzonej metodą Tomatisa. To niezwykle skuteczny, naturalny sposób neurosensorycznej stymulacji. Stosowane w niej programy słuchowe modyfikują muzykę i głos w czasie rzeczywistym, tak by zainteresować mózg i rozwijać zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze.

Wszystkich licytowanych przedmiotów było łącznie 36. Wśród nich znalazły się m.in.:

-biograficzna książka Anny Dymnej z autografem

– linoryty artystki Marty Szajowskiej

– obrazy malarki Barbary Smoczeńskiej,

– książka kucharska Magdaleny Nowaczewskiej – zwyciężczyni V edycji programu „MasterChef” z autografem,

– zdjęcia pasjonata fotografii – Marcina Haducha.

 

Dodatkowo, podczas uroczystego Jubileuszu 15-lecia „Titum” można było zakupić na mini bazarku dzieła naszych podopiecznych wykonanych podczas zajęć terapeutycznych. Były to m.in. gliniane figurki zwierząt, serduszka we wzorki, biżuteria i wiele innych.

Informujemy również, że w dalszym ciągu kompletujemy dzieła lokalnych artystów, pisarzy ale również gadżety i książki z autografami od zespołów i gwiazd. Jeśli są Państwo w posiadaniu przedmiotów, który mógłby znaleźć się w zbiorze naszych „fantów” do licytacji, bardzo prosimy o kontakt z biurem.

Planujemy założenie internetowej aukcji, na której będzie można licytować różnego rodzaju przedmioty. Zebrane fundusze pozwolą na zakup wymienionego wcześniej sprzętu do rehabilitacji metodą Tomatisa.

Szczegółowe informacje dotyczące aukcji online podamy w krótce.

Chcieli byśmy bardzo gorąco podziękować lokalnym artystom i innym osobom, które nieodpłatnie wsparły naszą aukcję charytatywną!