HORTITERAPIA – kurs zawodowy dla terapeutów

HORTITERAPIA – KURS ZAWODOWY (WYDANIE WIOSENNE)

Realizowany przez Instytut Zdrowia i Hortiterapii we współpracy z Instytutem Edukacji Terapeutycznej w Radomiu.

MIEJSCE: Radom

TERMIN: 18-19.05.2019 r.

CZAS TRWANIA: 16 godzin szkoleniowych

REGULARNY KOSZT: 960zł*

HORTITERAPIA (ogrodoterapia) – zielona psychoterapia w ogrodzie, wykorzystująca ogród i związane z nim prace pielęgnacyjne jako narzędzia terapeutyczne, uważana jest za uzupełniającą i alternatywną formę rehabilitacji. Uzupełnia tradycyjne metody rehabilitacji i terapii przez aktywne oraz bierne korzystanie z ogrodu. Ta forma terapii obejmuje różne grupy wiekowe i dotyczy wielu pacjentów np. dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, osoby z zaburzeniami psychicznymi, osoby z niepełnosprawnością, osoby wykluczone społecznie.


DLA KOGO: Terapeuci zajęciowi, pedagodzy, fizjoterapeuci, psychoterapeuci, pracownicy placówek: psychiatrycznych, geriatrycznych, hospicjów, opiekunowie osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową i/lub intelektualną, osoby zajmujące się resocjalizacją, asystenci nauczyciela, studenci kierunków: pedagogika, architektura, ogrodnictwo. Dodatkowo – 3 wejściówki na wykład otwierający dla pracowników wydziału edukacji, chcących zapoznać się z innowacją hortiterapii i technikami zielonej psychoterapii.


PROWADZĄCA: Zofia Wojciechowska – trenerka hortiterapii, prezes Instytutu Zdrowia i Hortiterapii pierwszej w Polsce jednostce niepublicznej zajmującej się szkoleniem zawodowym w zakresie posługiwania się metodyką hortiterapii.


PROGRAM SZKOLENIA*:
1. Podstawy hortiterapii: czym jest hortiterapia, historia hortiterapii, cele i korzyści, grupa odbiorców,

2. Hortiterapia w kraju i za granicą,

3. Hortiterapia jako dziedzina edukacji przyrodniczej,

4. Rola, znaczenie i wpływ przyrody ożywionej i nieożywionej w hortiterapii,

5. Metody hortiterapeutyczne,

6. Ogród sensoryczny – czym jest, rola i znaczenie, rodzaje,

7. Projektowanie horti-rabaty,

8. Dobre praktyki – studium przypadku,

9. Warsztat praktyczny w przestrzeni ogrodu,

*Dla osób zainteresowanych szczegółowy program szkolenia wysyłamy drogą mailową.

CENA ZAWIERA: • Materiał do pracy na zajęciach teoretycznych (skrypty, prezentacje PDF), materiał na ćwiczenia praktyczne: rośliny doniczkowe i cięte kwiaty, materiały naturalne i florystyczne. • Profesjonalny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności w czasie szkolenia, umożliwiający prowadzenie warsztatów z hortiterapii.


WARUNKIEM WPISANIA NA LISTĘ UCZESTNIKÓW JEST:
– przesłanie zgłoszenia na adres za pomocą formularza na stronie www.edukacjaterapeutyczna.pl dokonanie opłaty za szkolenie w terminie wskazanym w mailu potwierdzającym przyjęcie Państwa zgłoszenia.

*BONUS EDUKACYJNY: Ocieplamy ceny po zimnej Zośce (imieniny prowadzącej Zofii) z 960 zł robimy 890 zł dla tych, którzy zapiszą się na kurs do dnia 26.04.2019 r.

Liczba miejsc na szkolenie jest ograniczona.


ORGANIZATOR:
Instytut Edukacji Terapeutycznej Karolina Skóra
NIP: 794-173-42-87
http://edukacjaterapeutyczna.pl
kontakt@edukacjaterapeutyczna.pl
tel.: +48 791 031 290